Гловна » 2013 » Березень » 14 » Сирна неділя на Солонянщині, відроджується традиція

Сирна неділя на Солонянщині, відроджується традиція

Автор: Чикун
На нашій щедрій благодатній Солонянській землі давно стало доброю традицією усією громадою відзначати масові свята. Цього тижня культурна скарбниця району поповнилася ще однією традицією – святкувати Масляну – давнє свято слов’янського народу. З давніх-давен це свято полюбляють в народі. Воно несе з собою духовне зростання, зміцнення віри. Його відзначають масовими народними гуляннями, розвагами, ігрищами, куштуванням неодмінного атрибуту свята – гарячих запашних млинців та інших ситних страв. Цієї пори готуються до весняних робіт у полі, у саду, у домашньому господарстві. Господарі дбають про майбутній достаток і у полі, і у коморі. Цього тижня Масляну святкують в багатьох селах району, а у четвер її відзначення набуло районного масштабу. За підтримки райдержадміністрації, районної і Солонянської селищної рад, Дніпродзержинської і Царичанської єпархії УПЦ МП в районному центрі відбулися визначні дійства, у яких взяли участь представники усіх громад району. По благословінню преосвященнішого Володимира епископа Дніпродзержинського і Царичанського у Свято-Стрітенському храмі відбулося освячення насіння. Керівники агропідприємств, фермери, жителі Солоного принесли торбинки з насінням зернових, технічних культур, городини. Єпископ Дніпродзержинський і Царичанський Володимир відслужив молебень перед початком всякого діла та освятив, щедро окропивши святою водою насіння, щоб воно дало добрі сходи і щедрий врожай, та прихожан, щоб були здорові і вправно господарювали на землі. Потім відбулися святкові дійства на площі біля районного будинку культури. Тему свята широко представили колективи сільських і Солонянської селищної рад, Солонянських шкіл. На столах, вкритих гарними українськими скатертинами і рушниками, красувалися символ сирної сідмиці – млинці. Їхній асортимент налічував близько 20 видів, це самі млинці і млинці начинені рибою, грибами, сиром, овочами і фруктами. Були навіть шоколадні млинці. Отже, фантазія майстринь свідчить, що до свята Масляної вони готувалися серйозно, відповідально і з чудовим настроєм. Крім млинців щедрість і достаток громад підкріпили і інші страви: з борошна, риби, напої – трав’яні чаї, узвар, кофе, виноградні соки, тощо. Усі колективи, на чолі з сільськими головами, представляли свої столи достатку піснями, віршами та частували гостей свята. Голова РДА Г.В.Левченко, голова районної ради Л.М.Мяснікова, владика Володимир, благочинний Солонянського округу протоієрей Іоанн Богатчук та селищний голова М.М.Копейко вітали кожну громаду зі святом і куштували млинці, якими душевно пригощали гарні жінки в українському вбранні. Усі бажаючі мали можливість власноруч спекти млинець. Першими прилучилися до цієї урочистої церемонії Л.М.Мяснікова та М.М.Копейко. Млинці у них вийшли чудові – рум’яні, запашні, круглі, мов сонце. Після частування святковими стравами, ведучі заходу запросили всіх у будинок культури на концерт. Творчий колектив РБК, дитячий хореографічний колектив, самодіяльні артисти – Р.Г.Саліженко, вокальний ансамбль «Журавка» з Любимівки подарували глядачам годину чудової концертної програми. Усіх учасників свята з Масляною вітали єпископ Володимир,  Г.В.Левчекно, Л.М.Мяснікова, отець Іоанн, селищний голова М.М.Копейко.  «Сьогодні у Солонянському районі відбулася історична подія – святкування Масляної і освячення насіння і плодів. Цей захід свідчить, що в районі відроджуються давні традиції наших пращурів. І я дякую керівництву району за таку важливу справу. Саме такі діяння сприяють відродженню духовності. Я щиро вірю, що спільну молитву у храмі почув Господь і цього року ваш район отримає щедрий врожай. Вступаючи у великий піст, кожний православний християнин має попросити пробачення у ближніх, щоб з чистим серцем зустріти Пасху. Вітаю Вас з Масляною», – сказав у своєму зверненні до солонян єпископ Володимир. Усі, хто побував на районному святі Масляної, отримали велике задоволення не лише від куштування млинців, а і від самої атмосфери свята, його відкритості і значимості.