Гловна » 2019 » Листопад » 8 » Распоряжение по епархии

Распоряжение по епархии

28.03.2024
Автор: Секретарь
Коментар: 0
Переглядів: 945
РАСПОРЯЖЕНИЕ
 
Распоряжением моим от сего дня, благословляю 10 ноября 2019 года в храмах и монастырях Каменской епархии вознести особые прошения и молитву за детей - сирот и обратиться к прихожанам с призывом присоединяться к богоугодному делу попечению сирот и их усыновлению.
Ответственность за исполнение данного распоряжения возложить на отцов-благочинных благочиннических округов.
Прошения и молитва прилагается.
О чем и дается данное распоряжение.
Владимир,
Архиепископ Каменской и Царичанский

На мирной ектении

О спасении рабов Божиих, всех сирот, о даровании им покоя душевнаго, целомудрия и благочестия, Господу помолимся.

О всех, служащих сиротам, учащих их, благотворящих им, и о всякой пользе их пекущихся, Господу помолимся.

О благочестивых родителях, приявших сирот в семейства своя, и о еже Господу Богу благословити таковых и в подвизе укрепити, Господу помолимся.

На сугубой ектении

Еще молимся о спасении, посещении, прощении и оставлении грехов рабов Божиих, всех сирот, лишенных родителей своих, яко да Господь дарует им мир душевный и житие нескверное, рцем вси: Господи, услыши и помилуй.

Еще молимся о всех верных, пекущихся о нуждах сирот, приявших их в семейства своя и наставляющих на всякое дело благое, и о свышнем покрове их, рцем вси: Господи, услыши и помилуй.

Еще молимся о умягчении сердец всех людей земли нашея, яко да всяк по силе своей в любви и терпении сирот милует, чад в благочестии воспитывает, скорбящих утешает, гладствующих насыщает и безкровных вводит в дом, рцем вси: Господи, услыши и помилуй.

МОЛИТВА

Господи Вседержителю, Бога Отца именовати нас научивый, благодать усыновления даровавый нам, Отче сирот! Ты бо рекл еси: аще же и забудет жена отроча свое, еже не помиловати изчадия чрева своего, но Аз не забуду тебе. Сего ради Тебе просим: спаси и помилуй чад Твоих, родителей лишенных, просвети их светом благодати Твоея, да познают Тебе, Небеснаго Отца, со Единородным Твоим Сыном и Всесвятым Твоим Духом. Утеши плачущия, вразуми неразумныя, исцели болящия, укрепи немощствующия. Некрещенных святаго Крещения сподоби; просвещенных Крещением утверди в благочестии и чистоте. Аще что злое сотвориша по неразумию, наущению бесовскому или людскому, прости и к покаянию направи. Посли им Ангелы хранители Твоя, даруй наставники добрыя, яко возмощи им достойно проити все поприще жития земнаго. Научи их Творити волю Твою! Помяни, Господи, почившия родители их и сродники, даруй тем прощение грехов и со святыми упокоение. Даруй покаяние оставившим чад своих, и сподоби их плоды покаяния принести. Посли руку Твою и укрепи сердца родителей, принимающих сирот в семейства своя, благослови их благословениями небесными и земными. Даруй нам любовь ко всем чадам Твоим, наипаче же к сим, родителей лишенным, даждь нам сердце любящее и милующее, разум просвещенный и желание теплое служити ближним своим. Яко да вси мы, чтущии Тя, Единаго Отца нашего и Бога, сподобимся в безконечныя веки быти причастниками вечныя и неизреченныя радости, яже уготована всем чадам Твоим. Аминь.


Увага! Копіювання та використання матеріалів сайту без попереднього погодження заборонено.

Коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєсрация | Вхід ]