Главная » 2023 » Апрель » 16 » Пасхальне послання Високопреосвященнішого Володимира, митрополита Кам'янського та Царичанського, боголюбним пастирям, чернецтву і всім вірни

Пасхальне послання Високопреосвященнішого Володимира, митрополита Кам'янського та Царичанського, боголюбним пастирям, чернецтву і всім вірни

29.05.2023
Автор: Адміністратор
Комментарии: 0
Просмотров: 382
Пасхальне послання
Високопреосвященнішого Володимира,
митрополита Кам'янського та Царичанського,
боголюбним пастирям, чернецтву і всім вірним чадам
Кам'янської єпархії.

 
Возлюблені у Господі всечесні пастирі, чернецтво,
брати і сестри!

 
Христос Воскрес!
З великою радістю вітаю всіх вас вічно живим і життєстверджуючим пасхальним вітанням, в якому полягає вся наша віра, наші надії і втіха. «Якщо Христос не воскрес, то ваша віра марна», - пише святий апостол Павло. (1 Кор. 15:17).
«Христос Воскрес, і живий Бог наш! - промовляє святитель Андрій Критський, - Світло бо є, і Життя, і Воскресіння. Мироносиці тріумфують, учні веселяться, всі народи земні радіють, бо воскресло Життя наше!».
Завершились дні Великого посту і сподіваюся, що вони залишаться в нашій пам'яті. Зворушливі служби Великого канону Андрія Критського, Передосвячені Літургії, Пасії, таїнства Соборування, це все багатство для спасіння та преображення нашої безсмертної душі. І якщо ми змогли хоч у малому змінитись на краще, тоді ці рятівні дні для нас не пройшли даремно.
З перших століть Церкви Христової, також яскраво і до наших днів, світло Воскресіння Христового відгукується в серцях віруючих людей……

Великдень Христовий є центром нашої віри. Щонеділі протягом року ми сповідуємо свою віру у Воскреслого Спасителя і наповнюємось пасхальною радістю.
Великдень ми називаємо «Урочистість із Урочистостей» - найбільшим нашим святом, або, за словами преподобного Єфрема Сиріна, «царицею свят».
У ці святі Великодні дні ми особливо молимося за тих, хто ще вчора стояв серед нас у храмі і був парафіянином, а сьогодні виконує свій військовий обов'язок, захищаючи нашу Україну. Вони сьогодні хотіли б, як і у мирний час, бути з нами на молитві, але трагедія війни не дозволяє нам разом розділити Пасхальну радість. Тому ми за них щодня і переживаємо, і молимося, і намагаємося поділитися Великодньою радістю. Також молимося за тих, хто хворий, за тих, хто виконує свій лікарський обов'язок і ризикуючи своїм життям, допомагає іншим.
Від себе хочу подякувати всім, хто сьогодні допомагає нашим воїнам, лікарям, переселенцям, та просто людині, яка цього потребує.
На масляну, багато хто з нас був на благодійному концерті. На зібрані кошти, від його проведення Кам'янська єпархія разом із освітянами міста, придбала транспортний засіб для воїнів ЗСУ, який дозволить доставляти з лінії фронту поранених та постраждалих бійців, рятувати життя наших солдатів.
Мене завжди вчили, якщо просять – допоможи. І дай Боже, щоб ми завжди по життю могли допомагати, а не просити.
Під час посту я звертався до міського духовенства та вибірково до духовенства благочинь. І знову було надано необхідну допомогу одній із танкових бригад. Отці! дякую за розуміння та підтримку!

Вірю, що Всемилостивий Господь благословить усіх нас миром і пошле Свою зміцнюючу Благодать і допомогу.
Глибоке та осмислене святкування Світлого Христового Воскресіння – це ще одна ступінь до висоти Гірського світу. «Христос Воскрес і нас воскресив, розірвавши сіті наших гріхів. Не будемо ж невдячні до такого Благодійника, і тому, що минув піст, не будемо недбайливими, але тепер ще більше, ніж раніше, піклуватимемося про душу», - закликає нас у день Великодня святитель Іоанн Золотоуст.
Нехай радість Світлого Христового Воскресіння не залишає нас, зміцнюючи в істинній вірі, даючи нам мужність і сили протистояти всім спокусам і приманам світу. Завжди пам'ятатимемо істину обітницю Воскреслого Спасителя про те, що Він з нами «до кінця віку» (Мф. 28:20).
Сердечно вітаю Вас з величезним і радісним святом – Воскресінням Господа та Спаса нашого Іісуса Христа! Крізь скорботу серце радіє і сповнюється радістю, бажаючи свідчити всьому світу і вигукувати:

Христос Воскресе!
Воістину Воскрес!


смиренний Володимир,
митрополит Кам’янський та Царичанський,
Пасха Христова
2023 рік
місто Кам'янське.

Копирование и использование материалов сайта без предварительного согласования запрещено.

Комментарии

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вхід ]