+++Вітаємо Вас на офіційному порталі Кам'янської єпархії УПЦ+++
 Свято-Покровский храм с. Лычково
 


 
Проезд : Автобус "Днепропетровск-Лычково".
 Історія Свято-Покровської церкви села Личково                      
У селі Личково перша церква  (в ім’я Присвятої Богородиці) існувала в 1706р. Під час набігів татар 1737-1738рр. була спалена. Тоді на її місті встановили каплицю, в яку для правління богослужіння був призначений ієромонах із Самарського Миколаївського монастиря.
У 1772р. у Личковому побудували другу церкву. Її перенесли із села Бригадирівка, яке знаходилося у незручному місці: між лівим берегом Дніпра та Оріллю. Тому, на раді військових старшин було прийняте рішення перенести храм у пристойніше місце. У церкві зберігалися два дзвони, Євангеліє та шість інших церковних книг.
Великий і малий із написом дзвін, виготовлений за власний кошт і подарований  у 1756 році слободі Бригадирівка Личківськими козаками: Павлом Брохарем, Фомою та Іваном Чорними. Євангеліє київського друку 1753 року, подароване Афанасієм Омельяновичем Сенюковим. Там же знаходиться Цвітолслів, пожертвований в 1764р. козаками Кисляківського куреня Іваном та Авраамом Мовчанами, «Житіє Іоана Дамаскіна, Варлаама пустинножителя та Іосіфа Лідійського» московського друку 1680 року. Останнє мало дві чудові гравюри, виконані засновником російської школи живопису (царської школи) другої половини ХVІІ ст. Семеоном Ушаковим. На одній гравюрі було зображення: світ у вигляді жінки, яка стоїть на голові овечки з квітами в руці; на іншій – битва у вигляді воїна зі списом і мечем та шоломом на голові.
Крім того, у церкві знаходилися «Повчання єпископа Іллі Мінятія» 1759 року, «Бесіди Іоана Златоустого» 1768 року московського друку, «Книга Трофолей», куплена козаком куреня Донського Данилом Махиновським у 1754році.
Козацька церква стояла аж до 30-х років ХХст. Під час колективізації Личківський Свято-Покровський храм зруйнували, дзвони побили, переплавили, пограбували церковний скарб. Деякі ікони віруючі люди взяли на зберігання у свої домівки.
Лише у 1942 році (на прохання Личан) німецьке командування, яке стояло полком у селі Личково, дозволило відкрити приходську церкву у приміщенні старого складу, куди віруючі повернули ікони датовані 1861 роком.
 Вже більше 70-ти років церква так і знаходиться в цьому приміщенні. Довгий час (близько 25 років) настоятелем храму був протоієрей  Віссаріон (Дромашко).
 
У 2004 році протоієрей Іоан (Негер) на території церковного двору побудовав дзвіницю, а чотирі дзвони подарували брати Петро та Павло Макавецькі.
 З 2008 - 2016 рок настоятелем Свято-Покровського храму  ієрей Олег (Власюк).
 
 
.