Главная » 2013 » Январь » 15 » Святкування 150-ї річниці з дня народження історика, соціолога, академіка наук Олександра Сергійовича Лаппо-Данилевського

Святкування 150-ї річниці з дня народження історика, соціолога, академіка наук Олександра Сергійовича Лаппо-Данилевського

29.06.2022
Автор: Админ
Комментарии: 0
Просмотров: 3044
15 січня в Гуляйпільській громаді відбулося святкування 150-ї річниці з дня народження історика, соціолога, академіка наук Олександра Сергійовича Лаппо-Данилевського, який був уродженцем с. Удачне Гуляйпільського повіту. На урочистостях були присутні голова Криничанської  райдержадміністрації Ю.А Коваль, депутат Криничанської райради П. Л. Сегаль-Лестеров, сільський голова В. В. Хомяченко,колишній вчитель історії  Гуляйпільської ЗОСШ С.В. Пархоменко, настоятель Свято-Миколаївської парафії Дніпродзержинської епархіі  с. Гуляйполе Криничанського району протоієрей Миколай Чиженко, представники преси, мешканці с. Гуляйполе і численні гості.

    
 
Біля будинку, де жив вчений, а зараз діє дитячий садок, відбулося відкриття меморіальної дошки. Відкрив мітинг сільський голова В.В. Хомяченко, який після особистого привітання зі святом передав слово С.В. Пархоменку, який коротенько розповів біографію О.С. Лаппо-Данилевського. Далі до присутніх звернувся голова Криничанської РДА Ю.А. Коваль, який наголосив, що ми повинні пишатися, що серед наших земляків є Данилевські, Яворницькі, Полі і Новицькі, і з свого боку продовжувати їх культурні і наукові традиції. Відкриття меморіалу було доручено Ю.А. Ковалю і П.Л. Сегалю-Лестерову, після чого були покладені квіти до меморіалу учнями Гуляйпільській ЗОСШ. 
Слово для привітання мав і настоятель  Свято-Миколаївськой парафії  протоієрей Миколай Чиженко. Він відзначив, що традиційна думка, що наука і релігія несумісні, є хибною. Господь дав нам дві книги - Книгу життя (Біблію) і Книгу природи. Вони тісно пов’язані  і доповнюють одна одну.
Господь Бог пронизує весь світ, він "одягається світом яко ризою". Кожне явище природи - зірка, польова квітка, ліс, річка, поле, звірі  і людина-це візерунки на ризі Господній. Часто у буденності ми не помічаємо  премудрості Творця. Але св. апостол Павел у посланні до Римлян учить «Невидиме- Божа премудрість і сила - через розглядання творінь видимі». Уважно читаючи книгу природи, ми пізнаємо на початкових ступенях премудрість Творця. Відомий фізик Анрі Ампер писав своєму другові-вченому: "Дивись не захоплюйся наукою. Однією рукою досліджуй природу, а іншою - держись за одяг Бога, за край ризи Господньої". В історії науки   траплялися непорозуміння між наукою і релігією, але з часом вони  вирішувалися на користь релігіі, адже наука- це система знань, що розвиваються про природу, суспільство їх  закони людського мислення, а релігія - це світогляд і є постійною. Релігія може протистояти тільки хибній науці, якою є астрологія, хіромантія, тощо. Св. апостол Павел пише в посланні до Колосян: «Дивіться не захоплюйтесь філософію або іншою наукою, яка по переданням людським, по стихіям світу, а не від Бога». О.С. Лаппо-Данилевський своїм життям довів, що релігія і наука можуть прекрасно співіснувати.  Наприкінці священник  прочитав молитву і освятив меморіал ювіляру Гуляйпільської землі. По закінченню мітингу були зроблені фотографії всіх присутніх біля меморіалу на пам'ять. 

Копирование и использование материалов сайта без предварительного согласования запрещено.

Комментарии

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вхід ]