Главная » 2022 » Декабрь » 13 » У Кам'янській єпархії підноситимуться молитви за Святу Церкву

У Кам'янській єпархії підноситимуться молитви за Святу Церкву

06.02.2023
Автор: kmnskeparh
З благословення Високопреосвященнішого Володимира, митрополита Кам'янського і Царичанського, в храмах та монастирях Кам'янської єпархії, підноситимуться молитви за Святу Церкву.

На сугубій єктенії необхідно проголошувати особливі прохання, та читати молитву.

Прохання на сугубій єктенії

-Еще молимся Господу и Спасителю нашему о еже сохранити в единении и правоверии Церковь Православную во всем мире пребывающую и даровати ей мир и безмятежие, любовь и согласие, рцем вси, Господи, услыши и помилуй.

-Еще молимся о еже благосердием и милостию призрети на Святую Церковь Православную и сохранити ю от разделений и расколов, от вражды и нестроений, да не умалится и не поколеблется единство ея, но да славится в ней Трисвятое имя Твое, рцем вси, Господи, услыши и помилуй.

Молитва

Господи, Боже наш, великий и многомилостивый! Во умилении сердец наших смиренно молимся Тебе: сохрани под покровом Твоея благости от всякаго злаго обстояния Святую Церковь Твою и нас, в скорби сущих, верных чад Ея.

Огради нас на всех путех наших святыми Твоими ангелы, да ничтоже успеют обидящии нас, и сын беззакония не приложит озлобити нас.

Исполни нас долготою дний и крепостию сил, да совершим вся во славу Твою и во благо Святыя Церкве Твоея.

Мы же, всеблагому Твоему промышлению о нас радующееся, на всяк день и час благословим и прославим всесвятое имя Твое, Отца и Сына и Святаго Духа. Аминь.