Гловна » 2023 » Червень » 13 » У день шанування Луганської ікони Божої Матері відбулося освячення Антимінсів

У день шанування Луганської ікони Божої Матері відбулося освячення Антимінсів

19.05.2024
Автор: Адміністратор
Коментар: 0
Переглядів: 762
13 червня 2023 року, у вівторок 2-ї Неділі після П'ятидесятниці, день шанування ікони Божої Матері "Луганська", Високопреосвященніший Володимир, митрополит Кам'янський і Царичанський звершив освячення нових антимінсів Української Православної Церкви у Свято-Миколаївському кафедральному соборі м. Кам'янське. 

Антимінс (грец. «замість престолу») – чотирикутний плат з шовкової або лляної матерії з зашитими часточками мощей, на якому звершується Таїнство Євхаристії. Освячення антимінсів звершує лише єпископ.

Освячений антимінс підписується архієреєм і видається для богослужіння у визначеному храмі. У Православній Церкві священник не має особистих повноважень на звершення Євхаристії, а отримує їх саме від свого єпископа. Антимінс вважається знаком такого благословення архієрея священнику на звершення богослужіння у конкретній громаді. 


Перед чином освячення антимінсів, було звершено Параклісис до Пресвятої Богородиці.

Його Високопреосвященству співслужило духовенство Кам'янської єпархії. 

Після звершення чину освячення, митрополит Володимир очолив Божественну літургію.

За Літургією помолились про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. У молитві після сугубої єктенії Владика попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь умудрив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому. Також було піднесено молитву за Святу Церкву.
Увага! Копіювання та використання матеріалів сайту без попереднього погодження заборонено.

Коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєсрация | Вхід ]